22 marca 2020

4 Niedziela Wielkiego Postu

1. Od piątku możemy znów bezpiecznie korzystać z wody święconej przy wejściu do kościoła. Wystarczy podłożyć dłoń pod dozownik i poczekać chwilkę, aż spadnie kilka kropel wody. Nie dotykamy  ani urządzenia,  ani kropielnicy.
  2. W związku z nadal obowiązującym dekretem księdza Arcybiskupa, w którym apeluje do wiernych, aby pozostali w domach, korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej, pragnę poinformować, że Msze święte w naszym kościele dziś i w przyszłą niedzielę będą odprawione o godz. 900 i 1200 oraz dodatkowo o 1700. Msza święta w sobotę 28 marca o 1700 zostanie odprawiana jako niedzielna. Z Mszy świętej o 900 będzie transmisja internetowa. Gorąco Was proszę o podporządkowywanie się rozporządzeniu Ministra Zdrowia, dotyczącemu ilości osób, które jednocześnie mogą przebywać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz kościoła – liczba ta nie może być większa niż 50 osób. Miejsca w ławkach zajmujmy tak, aby zachować bezpieczne odległości od siebie.
  3. Nie ma dziś drogi krzyżowej po Mszy świętej o 900 i Gorzkich żali. Natomiast udział w drodze krzyżowej w najbliższy piątek będzie możliwy – tak jak ostatnio – poprzez transmisję internetową o godz. 1500.  Zachęcam wszystkich do skorzystania z tej formy udziału w tym nabożeństwie oraz do śpiewania Gorzkich żali w gronie rodzinnym. Informację o transmisjach Mszy świętych w radiu i telewizji można znaleźć na stronach internetowych.
  4. W tym tygodniu kościół będzie otwarty na indywidualną modlitwę w następującym czasie: dziś i w przyszłą niedzielę od 1300 do Mszy świętej o 1700, w poniedziałek i wtorek od Mszy porannej do godz. 1200, natomiast w środę, czwartek, piątek i sobotę od godz. 1400 do Mszy świętej o 1700. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi i przyjęcia Komunii świętej. Spowiedź – ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo – będzie się odbywać w salce przy zakrystii. W sobotę pół godziny przed Mszą świętą wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji.
  5. Bardzo Was proszę, aby wykorzystać tę okazję do wyspowiadania się przed świętami, ponieważ nie będzie możliwości zorganizowania spowiedzi parafialnej w czasie rekolekcji wielkopostnych tak, jak to było do tej pory, ponieważ rekolekcje w zaplanowanej formie – zgodnie z wolą naszego metropolity – są odwołane. Postaram się jednak, aby była możliwość uczestnictwa w rekolekcjach poprzez transmisje internetową.
  6. Zachęcam, abyśmy dalej łączyli się duchowo we wspólnej modlitwie w naszych domach o godz. 2100. Przypominać nam o tym będzie codziennie głos dzwonów.
  7. W liturgii kościoła w środę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza święta będzie tylko o godz. 1700. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia, dlatego zachęcam serdecznie do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są do zabrania na półce z gazetami. Odwołujemy zaplanowane na ten dzień poświecenie różańców i medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
  8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom od numeru 11 do 20.
  9. Wyniki głosowania na członków do Rady Parafialnej są dostępne na tablicy ogłoszeń i  na naszej stronie internetowej. Pierwsze spotkanie nowej Rady nastąpi po zakończeniu tej wyjątkowej sytuacji.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt : 1700
    • Sob : 700 i 1700
    • Ndz : 900, 1200 i 1700
  11. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
    • Kamil Kościelniak, kawaler, s. Wiesława i Małgorzaty, zam. Wysoka k/Wadowic
    • Karolina Holla, panna, c. Krystiana i Jadwigi, zam. Zubrzyca Dolna.

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.