23 maja 2021

• wtorek (25.05) – wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy,
    • środa (26.05) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera,
    • czwartek (27.05) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
    • sobota (29.05) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  2. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższą sobotę (29.05) po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków Rady.
  3. W ramach akcji Orawa Dzieciom Afryki w przyszłą niedzielę (30.05) będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Krakowa. Młodzi misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach, a po Mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary na Oratorium w Kazembe w Afryce.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła:  Marii, Bogusławie, Kindze i Oliwii Zubrzyckim oraz Bożenie Szewczyk i Renacie Zubrzyckiej. Na ten tydzień troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 173a i 175. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 176, 176a, 177a, 177b, 178, 178a, 179, 180, 180a i 181. Dziękuję również za wykoszenie trawy na cmentarzu.
  5. Do salki przy zakrystii została zakupiona nowa wykładzina. Dziękuję panu kościelnemu za ten pomysł i jego realizację.
  6. Ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotowują mieszkańcy z następujących numerów domów: pierwszy ołtarz od 1 do 20, drugi od 21 do 40, trzeci od 41 do 60 i czwarty od 61  do 80. Trasa procesji będzie podana w przyszłą niedzielę.
  7. Osoby, które brały udział w rekolekcjach ODDANIE33 mogą jeszcze odebrać w zakrystii miesięcznik maryjny przysłany przez Fundację TOTA TUA.
  8. Diakon Marek Malec z Lipnicy Małej, który głosił u nas kazania pasyjne, w najbliższą sobotę przyjmie święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu. Otoczmy go naszą modlitwą.
  9. Piesza pielgrzymka Sursum Corda z Zakopanego do Ludźmierza wyruszy w sobotę 5 czerwca.  Więcej informacji na plakatach i stronach internetowych parafii.
  10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in. o najstarszym hymnie do Ducha Świętego oraz o tym, jak będzie wyglądało pielgrzymowanie i turystyka w Europie po miesiącach pandemicznego zamknięcia. Dla Dzieci jest nowy numer Małego Gościa i Staś. Zachęcam do lektury.
  11. Sołtys i Rada Sołecka pragnie serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w sobotnie sprzątanie rejonu wzdłuż rzeki, a organizatorom za pomysł oraz pokrycie kosztów rzeczy niezbędnych do sprzątania. Jednocześnie przypomina o oddawaniu wypełnionych ankiet dotyczących gazyfikacji Zubrzycy Dolnej. Jest prośba, aby ankietę wypełnili wszyscy właściciele budynków, również niezainteresowani gazem oraz ci, którzy budowę dopiero planują. Ankiety można oddawać do końca maja.
  12. Koło Gospodyń dołącza się do zbiorki pieniędzy dla ciężko chorego Kubusia z Podsarnia. Po Mszy świętej panie będą stały przed kościołem z przygotowanym ciastem. Cały dochód zostanie przekazany dla Kubusia.
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  14. Zapowiedzi Przedślubne – Zapowiedź 3
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się

• Mariusz STEC-SALA – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    • Karolina SZOTA – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.