24 grudnia 2023

4. Niedziela Adwentu

• Śr, Czw, Pt i Sob: 1700
    • Pon, Wt i Ndz : 90i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (25.12) – uroczystość Narodzenia Pańskiego
    • wtorek (26.12) – święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika
    • środa (27.12) – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; błogosławienie wina
    • czwartek (28.12) – święto Świętych Młodzianków, męczenników
    • piątek (29.12) – wspomnienie św. Tomasza Becketa
    • niedziela (31.12) – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa; wspomnienie św. Sylwestra I, papieża – Msza na zakończenie roku o 12:00
  3. Kancelaria parafialna z racji świąt i wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie nieczynna. W razie konieczności można umówić się telefonicznie na inny termin.
  4. Pasterka będzie dziś o północy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze święte w Boże Narodzenie i św. Szczepana będą o godz. 9:00 i 12:00.
  5. Betlejemskie światło, które harcerze przynieśli dziś do naszego kościoła można zabrać do swoich domów po Mszy świętej.
  6. Zadbajmy o chrześcijańskie przeżywanie wieczoru wigilijnego. Niech nie zabraknie rodzinnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, łamania się opłatkiem oraz śpiewu kolęd. Zachowajmy – mimo niedzieli – tradycyjny postny charakter wieczerzy wigilijnej. Wyłączmy telewizory i odłóżmy na chwilę wszelkie urządzenia multimedialne. Niech ten wyjątkowy wieczór będzie czasem rodzinnego spotkania, a także okazją do pojednania w naszych wspólnotach rodzinnych i sąsiedzkich. Pamiętajmy w modlitwie również o bliskich, których zabraknie w tym roku przy stole wigilijnym.
  7. Nasza schola zaprasza na wspólne kolędowanie dziś pół godziny przed Pasterką.
  8. Rozesłanie kolędników misyjnych będzie w drugi dzień świąt na Mszy świętej o godz. 9:00. Kolędników zapraszamy w strojach kolędniczych. Do naszych domów misyjni apostołowie wyruszą w środę 27 grudnia od godz. 9:00.
  9. Dziękujemy za udekorowanie kościoła na święta mieszkańcom Roli Rusnakowej i Graczowej, a także za ufundowanie figurek Józefa i Maryi stojących przed ołtarzem. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 208a, 210, 210a, 211, 211a, 211b, 212, 212a, 212c i 213a.
  10. Wolontariusze projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” pragną serdecznie podziękować za złożone ofiary w czasie kiermaszu. Zebrano 2.256 zł i 10 euro.  Pieniądze zostały przekazane na opłacenie nauki studentki pielęgniarstwa w Ghanie oraz pokrycie kosztów cesarskiego cięcia kobiecie, u której pojawiły się komplikacje. Gorąco dziękujemy również tym wszystkim, dzięki którym kiermasz mógł się odbyć.
  11. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się w środę 27 grudnia i będzie się odbywać rejonami po około 30 domów. W tym roku odwiedziny kolędowe zaczną się od Rejonu IV.
  12. Głównym celem wizyty duszpasterskiej jest wspólna modlitwa całej rodziny wraz z kapłanem i błogosławieństwo domu i domowników. Tradycyjnie na kolędę przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż i zapalone świece oraz święconą wodę. Zachowajmy piękną tradycję wychodzenia gospodarza przed dom, aby zaprosić do jego wnętrza i poprosić o udzielenie Bożego błogosławieństwa.
  13. Rodziny, nie mogące przyjąć wizyty w wyznaczonym dla swojego rejonu czasie mogą się umówić indywidualnie na inny termin. W razie pogrzebu – na czas jego trwania – nastąpi przerwa w kolędzie.
  14. W czasie wizyty duszpasterskiej – oprócz ministrantów – kapłanowi towarzyszy kościelny i organista. Ofiary składane dla nich przy okazji kolędy są wynagrodzeniem za ich całoroczną pracę w kościele.
  15. Plan kolędy na najbliższe dni:
    • Rejon IV – środa 27 grudnia 2023 r. od godz. 8:30    [20d30a]
    • Rejon V – czwartek 28 grudnia 2023 r. od godz. 8:30    [27553a]
    • Rejon VI – piątek 29 grudnia 2022 r. od godz. 8:30     [5773a]
    • Rejon VII – sobota 30 grudnia 2023 r.  od godz. 8:30    [7791a]
  16. Złotych i srebrnych jubilatów zapraszam na Mszę świętą w Niedzielę Świętej Rodziny (31.12) o godz. 12:00, podczas której będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Bardzo proszę o potwierdzenie swojej obecności.
  17. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś świąteczne podwójne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 15 zł, zawierające audiobook zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”. Jest także dostępny dwumiesięcznik Historia Kościoła w cenie 12 zł. Dla dzieci są: Staś, Promyczek Dobra Mały Gość.