22 grudzień 2019

• Śr : 000 , 900 i 1200
    • Czw: 900 i 1200
    • Ndz : 900 i 1200
  2. Jutro o godz. 1000 ubieranie Kościoła na Święta potrzebni będą również mężczyźni do zainstalowania choinek Rola Graczowa i Rusnakowa .
  3.  We wtorek ostatnie roraty – ostanie roraty o godz. 700 rano, po nich możliwość zabrania betlejemskiego światła do swoich domów. Wigilie przeżywamy po Chrześcijańsku (modlitwa, czytanie Ewangelii Św Łukasza o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem, Śpiew kolęd, wyłączone telewizory i trzeźwość)
  4. W Wigilię o północy tradycyjnie Pasterka, pół godziny wcześniej wspólne kolędowanie.  Składka z Pasterki tradycyjnie na Fundusz S.O.S.
  5. Msze Św. w Boże Narodzenie o godz. 900 i 1200 .
  6. W czwartek Św. Szczepana – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Św. o 900 i 1200 – święcenie owsa, do odczytania będzie List rektora Uniwersytetu Katolickiego Św. Jana Pawła II. Składka w ten dzień przeznaczona na tę uczelnię. W ten dzień także rozpoczynamy kolędę. W Niedzielę, Sylwestra, Trzech Króli kolędy nie będzie.
  7. W piątek Św. Jana Apostoła i Ewangelisty Msza Św. o 700 – święcenie i podawanie wina.W tym dniu przejdą kolędnicy misyjni po parafii.
  8. W sobotę Święto Św. Młodzianków  Msza Św. o godz. 700 ze względu na kolędę, która tradycyjnie będzie od 800 do 1400.
  9. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Św. Rodziny z Nazaretu, Liturgia Eucharystyczna przy bocznym ołtarzu Św. Rodziny.
  10. Ksiądz Arcybiskup wystosował odezwę w związku ze swoim pobytem w Syrii prosi, żeby        w I Dzień Świąt przy drzwiach kościołów przeprowadzić zbiórkę do puszek na ofiary na głodujące dzieci w Syrii
  11. Następną niedzielę kościół sprzątają mieszkańcy od 211 do 220 numeru..
  12. Strażacy dziękują za serdeczne przyjęcie ich z kalendarzami, jeśli ktoś chciałby  jeszcze nabyć, można to uczynić w składzie budowlanym Waresiak i u Józefa Grószki.