6 listopad 2022

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • środa (09.11) – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
    • czwartek (10.11) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    • piątek (11.11) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
          odpust w Podwilku o 11:00; gminne obchody Narodowego Święta
        Niepodległości rozpoczną się Mszą świętą o godz. 10:00 w kościele w Jabłonce;
        na ten dzień nasz Metropolita udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia
    • sobota (12.11) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  3. Wypominki jednorazowe są odczytywane podczas Mszy świętej w Modlitwie Wiernych, natomiast w środę podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej. Od dziś czytane są już nowe wypominki roczne.
  4. Dzieciom i młodzieży szkolnej bardzo dziękuję za liczne przybycie i piękne zaangażowanie w prace porządkowe na cmentarzu. Dziękuję również naszej scholii za udział w Orawskim Orszaku Świętych. Wasza postawa jest pięknym świadectwem i przykładem nie tylko dla waszych rówieśników.
  5. Zbiórka ministrantów będzie w środę po Mszy świętej.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Stanisławie Kowalczyk, Marcie Pietras, Annie Kowalczyk, Ewelinie Moniak, Monice Kowalczyk, Karolinie Gróbarczyk, Teresie Kowalczyk, Marii Gróbarczyk, Emilce Palenik, Grażynie Holla i Ewelinie Knapczyk  oraz  Genowefie Gróbarczyk za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 55a, 332, 56, 56a, 57, 57a, 57b, 58a, 58b, 58c i 59.
  7. Dziękuję za złożone dziś ofiary z okazji niedzieli finansowej.
  8. Światowy Dzień Ubogich będziemy obchodzić po raz szósty w przyszłą niedzielę. Z tej okazji przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na pomoc najuboższym.
  9. Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży odbędą się 19 i 20 listopada w Krakowie. Zapisy trwają do 10 listopada. Szczegóły są na plakacie.
  10. Na renowację cmentarza przy dzwonnicy w Zubrzycy Dolnej zebrano w Uroczystość Wszystkich Świętych 3.054,71 zł.
  11. Dzisiejszy Gość Niedzielny podejmuje temat samotności, której doświadcza każdy z nas na różny sposób. Dla dzieci jest Promyczek Dobra i Mały Gość.  Zachęcam do lektury.
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Władysław MONIAK. Termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Modlitwy za zmarłego w kaplicy pogrzebowej będą dziś, jutro i we wtorek o 16:00. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…