7 stycznia 2024

Niedziela Chrztu Pańskiego

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob: 1700
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła. Dziś kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a od jutra rozpoczyna się okres zwykły, który potrwa do Wielkiego Postu.
  3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli małżeństwa ze wspólnoty rodzin Domowego Kościoła. Goście podzielą się z nami świadectwem swojego życia i doświadczeniem bycia w tej wspólnocie oraz tym jak bycie w niej pomogło im w budowaniu jedności i szczęścia małżeńskiego i rodzinnego. Po Mszy świętej będzie także możliwość indywidualnego spotkania, zadawania pytań i rozmów.
  4. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu będzie:
    • wtorek (9.01) od 8:30, rejon X – [139a > 153]
    • środa (10.01) od 8:30, rejon XI – [164a > 183a]
    • piątek (12.01) od 8:30, rejon XII – [192 > 212c]
    • sobota (13.01) od 8:30, rejon XIII – [210a > 243].
  5. Rodziny, które nie mogą przyjąć wizyty w terminie wyznaczonym dla swojego rejonu, mogą się umówić indywidualnie na inny.
  6. Kancelaria parafialna w sobotę z powodu kolędy będzie nieczynna.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Wandzie Ślusarczyk, Jadwidze Mastela, Renacie i Stanisławowi Kulawiakom, Emilii Paluch, Dominice Świetlak, Annie Paluch, Jadwidze Kowalczyk, Grzegorzowi Kulakowi, Zofii Holla i Dawidowi Woźnemu oraz Annie Kulawiak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 226, 227, 227a, 229a, 229b, 230, 230a, 230b, 231 i 232.
  8. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość niedzielny pisze dziś o zapowiadanych przez rząd ograniczeniach liczby lekcji religii w szkołach. Dla dzieci są jeszcze Staś i Mały Gość.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w pierwszym tygodniu nowego roku odeszli do wieczności świętej pamięci: Jakub Kowalik, Genowefa Grobarczyk oraz Ludmiła Głusiak. Pogrzeb śp. Ludmiły jutro o 13:30. Wieczny odpoczynek racz im dać , Panie…
  11. Zespół Viva Artis zaprasza na koncert kolęd w przyszłą niedzielę. W czasie Mszy świętej i po zakończeniu usłyszymy tradycyjne polskie kolędy oraz pastorałki. Po koncercie będzie można wesprzeć zespół ofiarami do puszek.
  12. Sołtys zawiadamia, że trwa nabór wniosków na remont i utrzymanie dróg wiejskich z budżetu sołeckiego na rok 2024. Wnioski można składać u Sołtysa lub wrzucać do urny wystawionej z tyłu kościoła w zaklejonej kopercie w terminie do 29 lutego br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  13. Spotkanie na temat programu czyste powietrze będzie we wtorek (9.01) o 17:00 w Bibliotece Publicznej w Jabłonce. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.