Nowi ministranci przyjęci

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na Mszy Św. o godz. 9:00 do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, zostali przyjęci nowi ministranci. Otrzymali oni od Ks. proboszcza, specjalne błogosławieństwo do pełnienia tej zaszczytnej służby, która jest od wieków Kościołowi potrzebna i przez Kościół ceniona.

Sama Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, to zarazem święto Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu w wielu parafiach dokonuje się błogosławieństwa, ustanowienia i przyjęcia nowych ministrantów czy lektorów i innych posługujących w liturgii.

Na zakończenie Mszy Świętej, nowi ministranci otrzymali również legitymacje ministranckie, potwierdzające przynależność do wspólnoty Służby Liturgicznej naszej parafii.
Nowym ministrantom życzymy Błogosławieństwa Bożego!