PODZIĘKOWANIE DLA KOLEDNIKÓW MISYJNYCH

Kochani Kolędnicy Misyjni,

Serdecznie pozdrawiam Was i Waszych najbliższych. Zaraz po Nowym Roku otrzymałem od Was 6500 złotych. Cieszę się, że nie zaniechaliście tej pięknej akcji i także w tym roku kolędowaliście by zebrane pieniądze przeznaczyć na potrzeby misji. Gratuluję Wam tego pięknego pomysłu i Waszej wytrwałości. To piękne świadectwo Waszej wiary, że macie oczy, które widzą i Wasze serca otwarte na potrzeby innych ludzi.

Cieszę się, że jesteście gotowi poświęcić swój wolny czas w czasie przerwy świątecznej by śpiewać kolędy nie dla własnej rozrywki, ale by pomóc potrzebującym. Dziękuję również Waszym rodzicom, że pozwalają Wam uczestniczyć w tym kolędowaniu. Oczywiście dziękuję Parafianom, którzy złożyli im ofiarę na pomoc misjom. Nie mogę zapomnieć o Księdzu Proboszczu Piotrze, który pozwala na taką akcję w swojej parafii, a nawet do niej zachęca. Serdeczne Bóg zapłać.

Pieniądze, które otrzymałem od Was przekazałem w całości na pomoc w realizacji projektu centrum okulistycznego New Look w Yendi. Za projekt jest odpowiedzialny br. Andrzej Kędziora, werbista. Jedno takie centrum już istnieje w Sabobie, ale to miasteczko jest na uboczu i trudno osiągalne dla wielu ludzi. Teraz brat Andrzej rozpoczyna budowę większego centrum w Yendi, które jest dużym i rozwijającym się miastem. Te centra zajmują się kontrolą wzroku i robieniem okularów. Wielu z Was słyszało na pewno o zbiórce okularów dla Ghany. Stąd bardzo wielu ludzi na północy Ghany posiada okulary, które przybyły z Polski.

Niech Bóg Wam i Waszym drogim zawsze błogosławi i prowadzi bezpiecznie przez życie.

Polecam się pamięci w modlitwie. Ta pomoc jest dla mnie szczególnie ważna. Bo tylko z Bożą pomocą możemy wykonywać dobrze to do czego powołał nas Bóg.

Szczęść Wam Boże!

o. Władysław Madziar

Rzym, 08-01-2022