PROCESJA BOŻEGO CIAŁA 2021 – FOTOREPORTAŻ

Procesja Bożego Ciała odbyła się w tym roku nową trasą. Najpierw zeszliśmy drogą w dół obok „gazowni”, potem za mostem skręciliśmy w lewo aż do mostu przy kapliczce Trójcy Świętej, a następnie chodnikiem wzdłuż drogi głównej wróciliśmy do kościoła. Ołtarze stanęły na placu przy „gazowni”, obok warsztatu rzeźbiarskiego p. Marcina Lichosyta, przy kapliczce Trójcy Świętej i przy zakrystii.

Bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w przygotowanie procesji Bożego Ciała: wyznaczonym rodzinom za wybudowanie pięknych ołtarzy,  wszystkim mieszkańcom za udekorowanie swoich domów i drogi wzdłuż trasy procesji, małym dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie na dzwoneczkach, dzieciom komunijnym i rocznicowym za obecność w białych strojach, młodzieży bierzmowanej i paniom w strojach regionalnych za niesienie feretronów, strażakom za niesienie baldachimu i chorągwi oraz za zadbanie wraz z policją o nasze bezpieczeństwo na trasie procesji, ministrantom, lektorom i całej służbie kościelnej za troskę o liturgiczną oprawę uroczystości. Wszystkim dziękuję za pobożny udział w procesji zarówno w Boże Ciało jak i w czasie oktawy.

Dziękuję również rozebranie ołtarzy i uporządkowanie trasy po procesji. Piękne zdjęcia z naszej procesji – autorstwa p. Sylwii Penc z Krakowa – są do obejrzenia poniżej.


Zdjęcia Sylwia Penc –  www.sylwiapenc.pl