WIZYTA DUSZPASTERSKA 2021/2022

Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 28 grudnia 2021 r. i  będzie się odbywać – podobnie jak w ubiegłym roku – według wyznaczonych 14 rejonów, liczących po około 30 domów. W tym roku odwiedziny kolędowe zaczną się od Rejonu II.

Głównym celem wizyty duszpasterskiej jest wspólna modlitwa całej rodziny wraz z kapłanem i błogosławieństwo domu i domowników. Tradycyjnie na kolędę przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż i zapalone świece oraz święconą wodę. Dla własnego komfortu można również mieć przy drzwiach wejściowych środek do dezynfekcji rąk dla wchodzących. Dla potwierdzenia woli przyjęcia wizyty duszpasterskiej gospodarz wychodzi przed księdza i zaprasza do swojego domu.

Rodziny, nie mogące przyjąć wizyty w wyznaczonym dla swojego rejonu czasie (np. z powodu kwarantanny), mogą się umówić indywidualnie na inny termin. W razie pogrzebu – na czas jego trwania – nastąpi przerwa w kolędzie.

W czasie wizyty duszpasterskiej kapłanowi towarzyszy kościelny i organista. Ofiary składane dla nich przy okazji kolędy są wynagrodzeniem za ich całoroczną pracę w kościele. W tym roku po kolędzie pójdą również ministranci.

Plan szczegółowy wizyty duszpasterskiej jest TUTAJ