WSPARCIE DLA MŁODZIEŻY W GHANIE

Wolontariusze projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” w imieniu młodzieży z Ghany składają serdeczne podziękowania za okazane serce i ofiarę. Zebrane w ubiegłą niedzielę pieniądze w wysokości 2.697 zł i 10 euro zostaną przekazane na opłacenie nauki dla młodzieży w Ghanie. Bóg zapłać!

Poniżej fragmenty listów Ojca Władysława o osobach, którym pomogliśmy oraz ich zdjęcia i film z podziękowaniem Emmanuelli.


Drodzy Przyjaciele,

Serdecznie Was pozdrawiam. Gorąco Wam dziękuję, że chcecie pomagać innym idzielić się tym, co macie. Potrzeby są zawsze większe od naszych możliwości. Wciąż nowi ludzie proszą o pomoc. Dlatego, że byłem w Ghanie i wielu ludzi mnie zna, zwracają się do mnie z różnymi prośbami.

(…)

Ostatnio pani Cecylia Ledi z Akry prosi o pomoc w opłaceniu studiów dla swojej córki EMMANUELLA ASRAVOR. Jej córka jest w trzeciej klasie szkoły średniej OLA Girls w miejscowości Ho na profilu Home Economic Clothing. Pani Cecilia, która jest sprzedawczynią na targu również samotnie wychowyje swoją córkę.  W imieniu Pani Cecilia i jej córki jestem Wam wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Bóg zapłać!

(…)

Ostatnio pani Evelyn Doris Kuuniabom z Tamale napisała do mnie prosząc o pomoc w opłaceniu studiów dla swojego syna ISHMAEL DAMTARL. Damtarl ma 18 lat (urodził się 10 listopada 2004 roku). Pani Doris wychowuje swojego syna sama. Pod koniec grudnia ku ich wielkiej radości został przyjęty na studia inżynierii mechanicznej na KNUST (Obuasi Campus). KNUST (Kwame Nkruma University of Science and Technology) jest bardzo znanym uniwersytetem w Ghanie z główną siedzibą w Kumasi. Natomiast Ishmael będzie studiował w jego filii w miejscowości Obuasi. Pani Doris udało się zebrać pieniądze na zapłacenie za uniwersytet, ale jeszcze szuka środków na opłatę mieszkania. Roczny koszt to 2,984.00 Ghana cedi (równowartość 310.00 EURO).

Niech dobry Bóg Wam hojnie błogosławi każdemu z Was i Waszym bliskim.
Z pamięcią na modlitwie,

o. Władysław Madziar, SVD