WYBORY DO RADY PARAFIALNEJ 2023

W piątek 29 września 2023 roku odbyło się ostatnie spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w pierwszym składzie. Zakończyła się trzyletnia kadencja. Nowe wybory są zaplanowane na 5 listopada 2023 roku.

W niedzielę 22 i 29 października mieszkańcy poszczególnych ról będą mogli zgłaszać na kartkach kandydatów ze swojej roli – przynajmniej dwóch z każdej.

Na kartce trzeba napisać – oprócz imienia i nazwiska kandydata – również swoje imię i nazwisko, numer domu i nazwę roli. Kartki będą zbierane przez ministrantów po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła.

Lista zgłoszonych kandydatów zostanie umieszczona na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń zaraz po niedzieli. Natomiast w kolejną niedzielę (5.11) spośród zgłoszonych kandydatów każda rola wybierze swojego przedstawiciela. Głosować mogą tylko osoby pełnoletnie.

Pragnę podziękować ustępującym członkom Rady za ich wkład w życie naszej  parafii, za wszelką pomoc, za wspólne podejmowanie decyzji i poczucie odpowiedzialności zarówno za gospodarczą jak i duchową stronę życia naszej wspólnoty parafialnej.

Ks. Piotr Zioło – proboszcz

Zasady wyboru członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej i jej funkcjonowania określa zatwierdzony przez metropolitę Statut, obowiązujący w całej archidiecezji. Można się z nim zapoznać na TUTAJ .

W skład rady wchodzą:

1. osoby z urzędu: organista, szafarz, kościelny i katechetka;
  2. osoby z nominacji proboszcza: przedstawiciele społeczności i instytucji działających na terenie parafii: szkoły, strażaków, koła gospodyń, wspólnoty urbarialnej i spółki wodociągowej oraz sołtys;
  3. osoby z wyboru parafian: przedstawiciele poszczególnych ról, wybrani spośród zgłoszonych wcześniej kandydatów.