Zawody w piłkę nożną halową

Św. Jan Paweł zwykł żartować i mówił, że: „Ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza.” 😀

25 listopada 2017 r. na Hali Sportowej w ZS w Lipnicy Wielkiej został rozegrany Dekanalny Turniej Piłki Halowej Liturgicznych Służb Ołtarza z dekanatu Jabłonka.
W zawodach wzięło udział 7 drużyn w kategorii: MINISTRANT (roczniki 2006-2010).
Rywalizacja jak co roku była zacięta.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z Jabłonką-Bory wygrywając 2:1. Kolejny mecz wygraliśmy z Lipnicą Wielką 4:0, i tym samym osiągnęliśmy półfinał. Taki sam wynik (4:0) osiągnęliśmy w półfinale z drużyną z parafii Zubrzyca Górna, dostając się ostatecznie do finału. W finale zagraliśmy z Lipnicą Małą, w zaciętej i wyczerpującej walce niestety straciliśmy bramkę, przegrywając 1:0 i tym samym zajmując II miejsce. 🙂

Ranking:
I miejsce – LSO Lipnica Mała
II miejsce – LSO ZUBRZYCA DOLNA
III miejsce – LSO Jabłonka-Bory

Reprezentanci z naszej parafii:
1. Maciej Kowalik
2. Mateusz Chowaniak
3. Dawid Pawlak
4. Wojtek Kowalik
5. Wojtek Chełminiak
6. Bartek Bombol
7. Paweł Kulawiak
8. Hubert Kozieł
9. Jakub Paluch
10. Dawid Chowaniak

Pierwsze miejsce, czyli LSO Lipnica Mała, będzie reprezentować dekanat Jabłonka na Rejonowych zawodach sportowych.
A już za 2 tygodnie (9 grudnia 2017) na tej samej hali zostanie rozegrany Turniej w piłce halowej LSO kategorii Lektor młodszy (roczniki 2002 – 2005) oraz Lektor starszy (roczniki 2001 -1997), w których również weźmą udział nasi ministranci i lektorzy.