10 kwietnia 2023

Poniedziałek Wielkanocny

• Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy na różny sposób zaangażowali się w przygotowanie naszej parafii i kościoła na  przeżywanie Wielkiego Tygodnia, a szczególnie Triduum Paschalnego.
  3. Bardzo dziękuję za wielkopostną dekorację oraz budowę Ciemnicy i  Grobu Pańskiego. Mieszkańcom Roli Sadłowej wyrażam wdzięczność za dokładne posprzątanie i piękne udekorowanie kościoła na święta.
  4. Strażakom dziękuje za zorganizowanie zamiatania i solidne umycie drogi gminnej przy kościele, a także za pełnienie honorowej warty przy Grobie Pańskim, szczególnie dziewczętom oraz młodzieżowej i dziecięcej drużynie pożarniczej. W tym roku nasza OSP obchodzi stulecie istnienia. Okazja do wyrażenia wdzięczności za jej zaangażowanie w sprawy naszej miejscowości i parafii będzie 22 lipca. W imieniu strażaków już dziś zapraszam na wspólne świętowanie przez udział w uroczystej Mszy świętej i rocznicowym festynie.
  5. Serdecznie dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za bardzo rzetelne przygotowanie asyst na wszystkie celebracje Wielkiego Tygodnia, a młodzieży i mężczyznom za poprowadzenie nocnej adoracji i drogi krzyżowej. Dziękuję także za śpiew psalmów w Wigilię Paschalną.
  6. Bóg zapłać całej służbie kościelnej: organiście, kościelnemu i szafarzowi za wszelkie zaangażowanie i pomoc w tym świątecznym czasie.
  7. Wyrażam wielką wdzięczność za podarowanie i przygotowanie pięknego baranka, który jest zarówno częścią wielkanocnej dekoracji jak i radosną atrakcją dla najmłodszych.
  8. Dziękuję również za pomoc w zorganizowaniu transportu i pobytu osiołka, który nie tylko wziął udział w procesji w Niedzielę Palmową, ale i na swój sposób uczestniczył z dziećmi w rekolekcjach wielkopostnych. Bóg zapłać paniom z Koła Gospodyń za przygotowanie palm dla kapłanów i służby liturgicznej.
  9. Dziękuję także za piękne świadectwo obecności na wieczornym czuwaniu w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.
  10. W imieniu organizatorów nocnej Orawskiej Drogi Krzyżowej do Ludźmierza dziękuję za liczny udział (360 osób) w tym wyjątkowym nabożeństwie. W przyszłym roku wyruszymy z parafii św. Jana Pawła II w Podsarniu.
  11. Moją wielką wdzięczność pragnę wyrazić wszystkim, którzy wzięli udział w procesji rezurekcyjnej, a szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty, młodzieży i paniom w strojach regionalnych za niesienie feretronów, a strażakom za niesienie baldachimu, chorągwi i figur.
  12. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na potrzeby kościoła. Wczoraj z okazji niedzieli finansowej zebraliśmy … zł i … euro. Niechaj Pan Bóg wynagrodzi Wam Waszą wielką hojność. Dzisiejsza składka tradycyjnie jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  13. Relikwie bł. Carlo Acutis będą gościły w naszej parafii w najbliższy piątek. Na modlitewne spotkanie ze swoim świętym rówieśnikiem zapraszam po wieczornej Mszy świętej szczególnie kandydatów do Bierzmowania oraz Służbę Liturgiczną.
  14. W piątek – ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  15. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców z następujących domów: 260, 260a, 263, 265, 266, 268, 270, 270a, 271 272.
  16. Zachęcam do lektury świątecznego wydania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Promyczka Dobra i Stasia.