14 czerwca 2020

11 Niedziela Zwykła

 1. Bardzo dziękuję za piękne zaangażowanie w przygotowanie procesji Bożego Ciała: wyznaczonym mieszkańcom za wybudowanie i udekorowanie ołtarzy,  małym dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie na dzwoneczkach, dzieciom rocznicowym za obecność w strojach komunijnych, młodzieży i paniom w strojach regionalnych za niesienie feretronów, strażakom za niesienie baldachimu i chorągwi oraz ministrantom, lektorom i całej służbie kościelnej za troskę o liturgiczną oprawę uroczystości. Wszystkim dziękuję za pobożny udział w procesji zarówno w Boże Ciało jak i w czasie oktawy i zapraszam na kolejne dni. Na zakończenie oktawy święcenie ziół i kwiatów oraz rozdawanie słodyczy dla najmłodszych uczestników procesji.
 2. Uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii będzie za tydzień o godz. 1015. Dzieci z klasy trzeciej zapraszam na próby w poniedziałek, wtorek i środę na 1630. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od 1500 do 1700. W przyszłą niedzielę od godz. 900 parking poniżej cmentarza będzie zarezerwowany tylko dla uczestników uroczystości pierwszokomunijnej.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za wyplewienie trawy na skarpie za kościołem i spomiędzy kostki wokół kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię i jej otoczenie powierzamy rodzicom dzieci z klasy 2 i 3. Pilnie poszukujemy dwie chętne osoby do koszenia trawy na terenie wokół kościoła i na cmentarzu. Praca byłaby do końca tegorocznego sezonu. Zainteresowani mogą się zgłaszać do proboszcza lub do pani Bogusławy Kott.
 4. Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy troszczą się o materialne sprawy naszej parafii. Składka w pierwszą niedzielę finansową wyniosła 6.700 zł, natomiast w Boże Ciało 3.100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!
 5. Msze Święte w tym tygodniu będą:
  • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
  • Ndz : 90, 1015 i 1200
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
  • w środę (17.06) wspomnienie św. Brata Alberta, odpust w Jabłonce-Borach;
  • w piątek (19.06) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • w sobotę (20.06) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
  • Krystian Grobarczyk, kawaler, s. Bogusława i Jadwigi, zam. Zubrzyca Dolna
  • Agnieszka Węgrzyn, panna, c. Franciszka i Bożeny, zam. Lipnica Wielka
  • Grzegorz Sendecki, kawaler, s. Władysława i Władysławy, zam. Zubrzyca Dolna
  • Natalia Głuch, panna, c. Eugeniusza i Marii, zam. Lipnica Mała

  Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.

 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności śp. Juliana Pieroga i śp. Helenę Joniak. Pogrzeb śp. Juliana we wtorek o godz. 1100, a śp. Heleny prawdopodobnie we wtorek o godz. 1300.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 9. Sołtys i Rada Sołecka zawiadamiają, że w sobotę 20 czerwca br. o godz. 1500 na granicy Zubrzycy Dolnej z Lipnica Małą odbędzie się konsultacja społeczna dotycząca naprawy drogi gminnej potocznie zwanej „Wierchową drogą”. Więcej informacji na stronie sołectwa.