17 grudnia 2023

3. Niedziela Adwentu

• Pon, Wt, Śr, Czw i Pt: 1700
    • Sob: 70i 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy w czwartek wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. Dziś Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Wspierajmy modlitwą i życzliwym słowem małżonków, którzy pragną być rodzicami.
  4. Roraty są codziennie o 17:00. Zachęcam wszystkich – i dorosłych, i dzieci – do jeszcze gorliwszego uczestnictwa w tym ostatnim tygodniu adwentowym.
  5. Dziękuję Leśnej Wspólnocie Urbarialnej za podarowanie pięknej choinki. Dziękuję również wszystkim, którzy zaangażowali się w jej zainstalowanie w ogrodzie parafialnym i ubranie w światełka. Uroczyste rozświetlenie świątecznego drzewka z udziałem dzieci będzie w sobotę przed ostatnimi roratami. Stamtąd też wyruszy do kościoła procesja z lampionami.
  6. Spowiedź adwentowa w naszej parafii była wczoraj. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tak licznie przystąpili do sakramentu pojednania, a spowiednikom za posługę w konfesjonale. Ze spowiedzi można korzystać codziennie przed Mszą świętą. Spowiedź parafialna w Zubrzycy Górnej w środę od 15:30, w Podwilku w czwartek od 13:00, a w Lipnicy Małej w piątek od 18:00.
  7. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.
  8. Odwiedziny chorych przed świętami będą w piątek od 9:00. Osoby, które nie korzystają z posługi pierwszopiątkowej można dodatkowo zgłaszać w zakrystii.
  9. Na świąteczny kiermasz wolontariusze z naszej szkoły zapraszają dziś po Mszach świętych. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne, a dochód zostanie przeznaczony na opłacenie nauki dla młodzieży w Ghanie.
  10. Rozesłanie kolędników misyjnych będzie w drugi dzień świąt na Mszy świętej o godz. 9:00. Kolędników zapraszamy w strojach kolędniczych. Do naszych domów misyjni apostołowie wyruszą w środę 27 grudnia od godz. 9:00.
  11. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszek 1.250 zł i 10 euro. Bóg zapłać!
  12. Świece Caritas można nabyć po Mszy świętej w zakrystii.
  13. Kalendarze strażackie są dostępne w składzie budowlanym „Waresiak”.
  14. Dziękujemy za generalne sprzątanie kościoła mieszkańcom Roli Rusnakowej i Graczowej. Ubieranie choinek, sprzątanie i dekorowanie kościoła będzie w sobotę zaraz po roratach.
  15. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się w środę 27 grudnia i będzie się odbywać rejonami po około 30 domów. W tym roku odwiedziny kolędowe zaczną się od Rejonu IV. Dokładny plan podam za tydzień. Rodziny, nie mogące przyjąć wizyty w wyznaczonym czasie, zachęcam, aby umówić się indywidualnie na inny dogodny termin.
  16. Małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 25-lecia i 50-lecia zapraszam na Mszę świętą w Niedzielę Świętej Rodziny 31 grudnia o godz. 12:00. Bardzo proszę o potwierdzenie swojej obecności w zakrystii lub kancelarii.
  17. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny zawiera dodatek, w którym znajduje się między innymi propozycja modlitwy rodzinnej przy stole wigilijnym. W zakrystii można  nabyć dwumiesięcznik Historia Kościoła. Dla dzieci są najnowsze numery Stasia, Promyczka Dobra Mały Gość z różnymi dodatkami specjalnymi.