10 grudnia 2023

2. Niedziela Adwentu

• Pon, Wt, Śr, Czw i Pt: 1700
    • Sob: 70i 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (11.12) – wspomnienie św. Damazego I, papieża
    • wtorek (12.12) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
    • środa (13.12) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
    • czwartek (14.12) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. Przeżywamy dziś 24. dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy świętej ministranci będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.
  4. Roraty są codziennie o godz. 17:00, natomiast w sobotę rano o 7:00. Bardzo się cieszę z tak licznego udziału dzieci i serdecznie dziękuję rodzicom i dziadkom, którzy im w tym towarzyszą. Wszystkim życzę wytrwałości. A przy okazji bardzo dziękuję za dekorację adwentową, która pomaga nam w przeżywaniu rorat.
  5. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę (16.12) od 15:00 do 16:30. Jest zaproszonych siedmiu księży. W tym dniu jest również spowiedź w Orawce od 8:30 do 11:00. W innych parafiach: Zubrzyca Górna – środa (20.12), Podwilk – czwartek (21.12) i Lipnica Mała – piątek (22.12).
  6. Kancelaria parafialna w najbliższą sobotę będzie nieczynna.
  7. Świece Caritas można jeszcze nabyć po Mszy świętej w zakrystii.
  8. Na świąteczny kiermasz wolontariusze projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia z naszej szkoły zapraszają  w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne, a dochód zostanie przeznaczony na opłacenie nauki dla młodzieży w Ghanie.
  9. Kolędników misyjnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9:00.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Renacie Komperda, Wioletcie Kubasek, Lucynie Joniak, Mariannie Kowalik, Jadwidze Kąś, Ewie Pawlak i Agnieszce Kulawiak oraz Irenie Cieluch i Alinie Kulawiak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W  tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom roli Rusnakowej i Graczowej. Sprzątanie generalne będzie w najbliższy piątek od 9:00. Do pomocy bardzo proszeni są także panowie.
  11. Dziękuję za ofiarę … zł i … euro na nasze inwestycje parafialne. Dziękuję także za ofiarę na utrzymanie cmentarza złożoną przy okazji pogrzebu.
  12. Betonowe donice zostały na okres zimowy zastąpione lekkimi słupkami. Fundatorowi serdecznie dziękujemy za ich zakup.
  13. Organista dziękuje za życzliwe przyjęcie i ofiary złożone przy okazji roznoszenia opłatków.
  14. Strażacy dziękują za przyjęcie ich kalendarzy i za ofiary na OSP.
  15. Małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 25-lecia i 50-lecia zapraszam na Mszę świętą w Niedzielę Świętej Rodziny 31 grudnia o godz. 12:00. Bardzo proszę o potwierdzenie swojej obecności w zakrystii lub kancelarii, aby można było dla wszystkich przygotować symboliczne pamiątki.
  16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny poleca rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce. W zakrystii można  nabyć dwumiesięcznik Historia Kościoła w cenie 12 zł, przygotowany przez redakcję Gościa. Dla dzieci są Staś, Promyczek Dobra Mały Gość.
  17. Dziś po Mszy świętej o 12:00 przybędzie do naszej Parafii św. Mikołaj. Na powitanie Świętego wszystkie dzieci zgromadzą się przed głównym wejściem, aby wspólnie wprowadzić dostojnego gościa do kościoła.