3 grudnia 2023

1. Niedziela Adwentu

• Pon, Wt, Śr i Czw: 1700
    • Pt i Sob: 70i 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • niedziela (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
    • poniedziałek (4.12) – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
    • środa (6.12) – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
    • czwartek (7.12) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    • piątek (8.12) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; Msze święte w tym dniu będą o godz. 7:00 i 17:00.
  3. Rozpoczynamy dziś Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Roraty pod hasłem Franciszkowy Plac Budowy będą codziennie wieczorem o godz. 17:00, natomiast w sobotę rano o 7:00. Jutro dzieci otrzymają plansze do naklejania obrazków, z których powstanie później szopka. W tym roku mija 800 lat od momentu zbudowania przez św. Franciszka pierwszej szopki bożonarodzeniowej. Podczas rorat będziemy poznawać postać Biedaczyny z Asyżu i duchowo pielgrzymować do miejsc z nim związanych. Serdecznie zachęcam do udziału w roratach nie tylko dzieci.
  4. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej będzie odprawiana przez cały grudzień po Mszy świętej roratniej.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca od 16:00 będzie Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji.
  6. Dzieci z klasy trzeciej, przygotowujące się do I Komunii świętej, zapraszam wraz z rodzicami w najbliższy piątek (8.12) w uroczystość Niepokalanego Poczęcia na Mszę świętą o godz. 17:00,  podczas której poświęcimy medaliki.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu, ze względu na dzisiejszy Adwentowy List Metropolity, będzie w przyszłą niedzielę.
  8. Świece Caritas można nabyć po Mszy świętej w zakrystii. Pieniądze za świece wspierają akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  9. Poświęcone opłatki na stół wigilijny pan organista będzie od jutra roznosił do naszych domów. Ofiara składana przy tej okazji jest częścią wynagrodzenia za jego całoroczną pracę w naszym kościele.
  10. Święty Mikołaj przybędzie do naszej parafii w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 12:00. Rodzice, którzy chcieliby mu podpowiedzieć, co ma przynieść ich pociechom proszeni są o kontakt.
  11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Jadwidze Głusiak, Mariuszowi i Agnieszce Matonog, Barbarze i Michałowi Smutek, Jadwidze Grobarczyk, Ewie, Lenie, Mikołajowi i Nikoli Zaitz, Danucie Wójciak oraz Henrykowi Kulawiakowi, Katarzynie Bukna i Eugeniuszowi Kulawiakowi za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W  tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 195, 198a, 199a, 199b, 202a, 203, 204, 204a, 206 i 207.
  12. Dziękuję za ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.
  13. Betonowe donice, oddzielające teren kościoła od drogi, zostały usunięte na okres zimowy, aby ułatwić odśnieżanie. Proszę nie traktować tego jako zachęty do parkowania przy kościele – od tego są parkingi.
  14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny rozpoczyna adwentowy cykl, któremu będzie patronował św. Franciszek z Asyżu. Gość przygotował również dwumiesięcznik  Historia Kościoła w cenie 12 zł. Do nabycia w zakrystii. Dla dzieci jest grudniowy Staś z kalendarzem adwentowym, Promyczek Dobra Mały Gość.
  15. Wręczenie nagród za konkurs mikołajkowy pod hasłem Kto dzisiaj pełni dzieła świętego Mikołaja biskupa będzie dzisiaj o 13:15 w Parafii św. Brata Alberta w Jabłonce-Bory. Natomiast o godz. 15:15 w Orawskim Centrum Kultury odbędzie spotkanie ze świętym Mikołajem dla wszystkich dzieci z Orawy. Wstęp wolny.