19 listopada 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (20.11) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
    • wtorek (21.11) – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
    • środa (22.11) – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej; z tej okazji panu organiście oraz naszej scholii życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wiele radości ze śpiewania na chwałę Bożą
    • czwartek (23.11) – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika oraz św. Kolumbana, opata
    • piątek (24.11) – wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung Lac, prezbitera i Towarzyszy
    • sobota (25.11) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
    • niedziela (26.11) – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 23. rocznicę konsekracji naszego kościoła. Uroczystego aktu poświęcenia świątyni dokonał Metropolita Krakowski kardynał Franciszek Macharski. Było to – tak samo jak i dziś – w niedzielę 19 listopada 2000 roku.
  4. Natomiast w parafiach naszego dekanatu przeżywamy Niedzielę Powołań. Przełożonemu Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, ks. Robertowi Młynarczykowi oraz Kacprowi i Michałowi, alumnom I i IV roku studiów, dziękujemy za podzielenie się z nami Słowem Bożym i świadectwem  swojego życia. Po Mszy świętej o 9:00 klerycy spotkają się w salce ze służbą liturgiczną, dziewczętami ze scholi i kandydatami do Bierzmowania.
  5. Dzieci z klasy trzeciej będą miały poświęcenie książeczek do pierwszej Komunii świętej w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9:00. Natomiast kandydaci na ministrantów zostaną wtedy przyjęci do grona Służby Liturgicznej naszej parafii.
  6. Spotkanie rodziców kandydatów na ministrantów będzie dziś po Mszy świętej o godz. 9:00 w kościele.
  7. Na Pomoc Kościołowi w Potrzebie zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 1.340 zł. Bóg zapłać! Dzisiaj natomiast z okazji Dnia Ubogich zbiórką do puszek wspieramy działalność charytatywną naszej archidiecezji.
  8. Wypominki jednorazowe będą odczytywane jeszcze w tym tygodniu w czasie Mszy świętej w Modlitwie Wiernych, a w środę podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej.
  9. Dziękuję wszystkim, którzy robiąc porządki na cmentarzu na grobach swoich bliskich zabierają swoje śmieci do domu. Szczególnie dziękuję jednej osobie, która bezinteresownie i z własnej inicjatywy zrobiła porządek wokół cmentarnych kontenerów i zabrała sześć dużych worków śmieci. Zachęcam, abyśmy wszyscy starali się myśleć po gospodarsku o tym, co jest naszym wspólnym dobrem i zrozumieli, że nie musimy dwa razy płacić za wywóz śmieci.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Bogusławie i Oliwii Zubrzyckim, Klaudii Palkij, Agnieszce Zubrzyckiej, Jackowi Joniakowi, Józefowi  Świetlakowi i Emilii Zubrzyckiej oraz Krystynie Waresiak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W  tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 170, 171, 172, 174a, 176a, 177a, 177b, 178a, 180a i 181.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny pisze dziś o skali i znaczeniu działalności charytatywnej Kościoła. Dla dorosłych jest jeszcze dwumiesięcznik Misyjne drogi, a dla dzieci Staś, Promyczek Dobra i grudniowy Mały Gość z fosforyzującą naklejką w kształcie gwiazdy betlejemskiej.
  12. Posiadacze ujęć wody pitnej znajdujących się na pograniczu Zubrzycy Dolnej i Orawki mają zaproszenie na kolejne spotkanie dotyczące nowego przebiegu Drogi Krajowej nr 7 do remizy OSP w najbliższą środę (22.11) o godz. 11:00.