12 listopada 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • niedziela (12.11) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
    • poniedziałek (13.11) – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
    • środa (15.11) – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
    • czwartek (16.11) – rocznica poświęcenia rzymskich Bazylik Piotra i Pawła, Apostołów; wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej i św. Gertrudy oraz Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
    • piątek (17.11) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    • sobota (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    • niedziela (19.11) – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy.
  3. W ubiegłą niedzielę odbyło się głosowanie na przedstawicieli poszczególnych ról w Radzie Parafialnej. Spośród zgłoszonych 27 kandydatów, 15 osób wycofało swoje kandydatury. Na pozostałych kandydatów oddano 94 głosy. Do Rady Parafialnej wchodzą następujące osoby:
    • Rola Graczowa – Barbara Dyrda
    • Rola Ramsowa – Katarzyna Matonog
    • Rola Rusnakowa – Bronisław Bosak
    • Rola Sadłowa – Małgorzata Kulawiak
    • Sołtystwo Górne – Roman Stercuła
    • Sołtystwo Dolne – Bogumiła Zubrzycka.
      Bardzo proszę, aby wymienione osoby potwierdziły czy przyjmują wybór.
  4. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Powołań. Przyjadą do naszej parafii klerycy krakowskiego Seminarium. Po Mszy świętej o 9:00 spotkają się ze służbą liturgiczną, scholą i kandydatami do Bierzmowania.
  5. Wyjazd na przedstawienie teatralne do Myślenic jest dziś o godz. 16:00. Autobus będzie zabierał uczestników z przystanków, jadąc od strony Zubrzycy Górnej.
  6. Wypominki jednorazowe są odczytywane w tygodniu podczas Mszy świętej w Modlitwie Wiernych, natomiast w środę podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej.
  7. Serdecznie dziękuję za ofiarę … zł i … euro złożoną z okazji niedzieli finansowej. Dziękuję również za ofiarę na utrzymanie cmentarza z okazji robienia pomnika.
  8. 7. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na działalność charytatywną wobec ubogich prowadzoną przez Archidiecezję Krakowską. Natomiast dziś z okazji 15. Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zbiórką do puszek wspieramy działalność Organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Irenie, Patrycji i Kubie Kapuściak, Czesławowi Kott, Bożenie i Julii Szewczyk, Józefowi Kowalikowi, Annie Kott, Kindze Mastela i Oldze Kott. W  tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 161a, 162a, 163, 163a, 163b, 164a, 166, 167, 168 i 169.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny pisze dziś m. in. o świętych patronach naszej Ojczyzny i o roli modlitwy przez ich wstawiennictwo. Jest jeszcze dostępny dwumiesięcznik Misyjne drogi, a dla dzieci Promyczek Dobra, Mały GośćStaś.