21 listopad 2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W liturgii Kościoła:
    • poniedziałek (22.11) – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
      patronki muzyki kościelnej; z tej okazji panu Organiście
      oraz dziewczynkom ze scholi życzymy obfitości Bożego
      błogosławieństwa i wiele radości ze śpiewania na chwałę Bożą;
    • wtorek (23.11) – wspomnienie św. Klemensa I, papieża
      i męczennika i  św. Kolumbana, opata;
    • środa (24.11) – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac,
      prezbitera i Towarzyszy;
    • czwartek (25.11) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej,
      dziewicy i męczennicy – patronki Nowego Targu.
  2. Z okazji dzisiejszej uroczystości po Mszy świętej o godz. 12:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dziś za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  4. Wczoraj zakończyliśmy wypominki jednorazowych za zmarłych. Natomiast odpust zupełny za zmarłych  można zyskiwać jeszcze do końca listopada.
  5. Uczniowie naszej szkoły rozprowadzają dziś po Mszach świętych książki o papieskim jałmużniku. Do nabycia są także inne wartościowe rzeczy. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na misje.
  6. Do puszek w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2.480 zł. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
  7. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Roraty będą w poniedziałek, wtorek i sobotę o 7:00, a w pozostałe dni o 18:00. Dzieci otrzymają specjalne plansze do naklejania obrazków. Proszę o przygotowanie lampionów, które będą niesione w procesji na rozpoczęcie Mszy świętej roratniej.
  8. Opłatki na stół wigilijny, które pan organista będzie roznosił do naszych domów, poświęcimy w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 9:00. Za tydzień będą do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Melanii Kulawiak, Krystynie Skoczyk, Marii Kubacka-Wesołek i córce Ani, Pawłowi Kowalikowi, Dominice Kowalik, Emilii Papaj, Dominice Gargasz i Monice Kidoń oraz Emilowi Kulawiakowi i Grażynie Kasprzak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących domów: 19a, 20a, 20b, 20c, 20d, 21a, 21b, 21c, 21d i 21e. Odpowiedzialność za przygotowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia powierzamy w tym roku mieszkańcom Roli Sadłowej.
  10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym płyta DVD z filmem dokumentalnym o tragicznych losach bł. księdza Jana Machy. A dla dzieci nowy numer Małego Gościa z lampionem na Roraty i Staś z szopką krakowską oraz karteczki Ziarno z dzisiejszą Ewangelią. Zachęcam do lektury.
  11. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności śp. Leonarda Miąskowskiego. Pogrzeb będzie we wtorek o 13:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…