28 czerwca 2020

13 Niedziela Zwykła

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
  • w poniedziałek (29.06) uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła;
  • w piątek (3.07) święto św. Tomasza Apostoła; dzień imienin ks. Tomasza Worka, pamiętajmy o nim w naszej modlitwie;
  • w sobotę (4.07) rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
 2. Zgodnie z zapowiedzią od dziś na półce z gazetami jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość niedzielny” w cenie 6 zł. Można w nim m. in. przeczytać pierwszy z wakacyjnych reportaży na temat sanktuariów maryjnych w Polsce. Natomiast dla dzieci jest miesięcznik „Mały gość” w cenie 5 zł. Serdecznie zachęcam do lektury.
 3. We wtorek ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
 4. W tym tygodniu przypada 1. piątek miesiąca – okazja do spowiedzi w czwartek i   w   piątek od godz. 17:00. Zapraszam również dzieci pierwszokomunijne. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych w domu będą od godz. 9:00. Można również zgłosić dodatkowo osoby chore, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi w związku ze zbliżającym się odpustem.
 5. Próba scholi dziecięcej będzie w najbliższy piątek o godz. 17:00 w salce przy zakrystii. Zapraszamy kolejne chętne osoby do śpiewania.
 6. Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu zaprasza w niedzielę 5 lipca br. na pielgrzymkę ludzi chorych i w podeszłym wieku. Od 14:00 okazja do spowiedzi, a o 15:30 Msza święta z obrzędem namaszczenia chorych.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom od numeru 161 do 170. Nadal pilnie poszukujemy dwie chętne osoby do koszenia trawy na terenie wokół kościoła i na cmentarzu. Zainteresowani mogą się zgłaszać do proboszcza lub do pani Bogusławy Kott.
 8. Przy wejściu głównym do kościoła są nowe elektroniczne kropielnice z wodą święconą. Bóg zapłać za ich zamontowanie. Stare kropielnice będą wykorzystane w innych miejscach.
 9. Zbiórka na rzecz powodzian.
  W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi polecam, aby w niedzielę, 5 lipca 2020 r. we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień. Zebrane ofiary należy przekazać do Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Już teraz dziękuję za podjęcie tej inicjatywy, a wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!
  † Marek Jędraszewski – Arcybiskup Metropolita Krakowski.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności śp. Marię Nitecki. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 11. Msze Święte w tym tygodniu będą:
  • Pon, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
  • Wt : 700
  • Ndz : 900 i 1200
 12. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
  • Kamil Kozak, kawaler, s. Stanisława i Bożeny, zam. Zubrzyca Dolna
  • Łucja Pieronek, panna, c. Kazimierza i Danuty, zam. Zubrzyca Dolna
  • Krystian Grobarczyk, kawaler, s. Bogusława i Jadwigi, zam. Zubrzyca Dolna
  • Agnieszka Węgrzyn, panna, c. Franciszka i Bożeny, zam. Lipnica Wielka

  Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.