9 maja 2021

6. Niedziela Wielkanocna

1. W liturgii Kościoła:
    • w środę (12.05) – wspomnienie świętych męczenników: Nereusza i Achilesa oraz Pankracego;
    • w czwartek (13.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;
    • w piątek (14.05) –  święto św. Macieja, apostoła;
    • w sobotę (15.05) – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
  2. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu są  odprawiane po Mszy świętej o godz. 1800, a w niedzielę po  Mszy o 1200. Serdecznie dziękuję za śpiewanie majówek także przy kapliczkach pomimo nie zawsze sprzyjającej pogody.
  3. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła dla: Czesława Kott, Władysława Moniaka, Bożeny Szewczyk, Józefa Kowalika, Anny Kott i Olgi Kott. Kandydatom do Bierzmowania i ich rodzicom dziękuję za wyczyszczenie kostki wokół kościoła.
  4. Bóg  zapłać za ofiarę … zł i … euro złożoną przed tygodniem z okazji niedzieli finansowej.
  5. W ramach pomocy chrześcijanom w Ziemi Świętej, którzy w związku z pandemią znajdują się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, dziś i przez cały tydzień będzie można po Mszy świętej nabyć różańce z drzewa oliwnego, poświęcone przy żłóbku Pana Jezusa w Betlejem. Cena 6 zł za sztukę. Pieniądze pozyskane z tej akcji trafią przede wszystkim do sierocińca w Betlejem.
  6. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in. o roli jaką pełnią seniorzy we wspólnocie Kościoła.  W numerze również praktyczny dodatek w postaci Litanii Loretańskiej do NMP z nowymi wezwaniami.
  7. Parafia Podczerwone organizuje pielgrzymkę na Wybrzeże i Kaszuby w dniach od 24 do 30 maja br. Mają jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły w zakrystii.
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 ,1015 i  1200